Spotkania z asystentką misjonarzy…

Drodzy,

Miesiące maj i czerwiec spędziłam w MisjAfryka, w Ugandzie zachodniej. Mój pobyt tam nie był długi, zaledwie 2 miesiące, ale był to naprawdę czas konkretnego działania, poznawania środowiska w którym się znalazłam, ludzi lokalnych jak i samych misjonarzy do których pojechałam z pomocą. Nie był to czas wakacji (nic prócz jedno weekendowego wypadu pod Mountains of the Moon /Góry Księżycowe/ nie zwiedziłam), nie było na to czasu ani ze strony misjonarzy ani mojej. Wiedziałam po co jadę więc nie naciskałam na żadne wycieczki, zresztą, koszta też odegrały tu pewną rolę ;). Nie ma jednak tu nic straconego, wręcz przeciwnie, miałam solidny czas na bycie w środowisku lokalnym. Mogłam się zajadać lokalnym jedzeniem, słuchać lokalnego języka (Rutooro), poznawać okoliczne wsie i miasteczka wykonując różne obowiązki, których się podejmowałam, itd. 

Teraz, będąc w Polsce nadal działam misyjnie, tyle że w troszkę innym zakresie. 

- Na początek, wraz z moim lokalnym Zborem KECH Zagórna 10 w Warszawie uzbierałam ponad 4.000zł na operację dla nastoletniej Angel- siostrzenicy jednego z nauczycieli, którego poznałam tam na miejscu, pracuje on w jednej ze szkół założonych przez MisjAfryka. Dziewczynka potrzebuje operacji obu nóg by mogła chodzić. https://m.facebook.com/182891255084003/posts/5660930417280032/?d=n.
- UPDATE na dzień 23.10.2022 - Udało nam się uzbierać z górką potrzebną kwotę, Angel jest już po operacji jednej nogi, druga przed nią, potem rehabilitacja.

- Pracuję też nad projektem książeczki-albumu dla dzieci :). Będą w niej kolorowe zdjęcia z mojego czasu w Ugandzie, a traktuje ona o dzieciach Ugandyjskich, ich życiu codziennym i wyzwaniach, z którymi muszą się zmagać w już tak młodym wieku. Centralną postacią jest (wspomniany powyżej nauczyciel) 'Wujek' Robert- krótka historia jego niełatwego życia i tego jak Bóg ma dla nas najlepsze plany.
- UPDATE na dzień 23.10.2022, książeczka w j. angielskim już się drukuje, natomiast obszerniejsza wersja w j. polskim jest w trakcie powstawania i pewnie skończę ją po powrocie z mojego drugiego wyjazdu misyjnego (wylatuję na początku stycznia 2023r. na ok. 6 msc. planując usługiwać w misji młodej misjonarki o imieniu Rinnach jako nauczyciel przedszkolny, wczesnoszkolny i szkoleniowiec tamtejszych nauczycieli). Pewnie treść książeczki będzie dzięki temu bogatsza :). 

- Kolejnym zadaniem, które sobie wyznaczyłam jest dzielenie się tym co zobaczyłam tam, na miejscu, jak żyją ludzie- dorośli i dzieci, z jakimi zmagają się problemami, jaką rolę w tamtym społeczeństwie odgrywają Honorata i Piotr Wąsowscy jako www.MisjAfryka.wordpress.com oraz inni misjonarze znajdujący się w tamtych rejonach, na czym polega ich praca, oraz jakie zadania czekają na przybywających wolontariuszy.

W tym celu przygotowałam kilka prezentacji:
-ogólna 
-dla dzieci
-dla młodzieży
-dla kobiet.

Gdyby ktoś chciał posłuchać moich opowieści, zobaczyć zdjęcia, kilka filmików, zapraszam do kontaktu: aneczkaochnio@gmail.com. Szczegóły dotyczące mojego przybycia do omówienia osobiście. 

PS. I jeszcze kilka szczegółów co do mojego powrotu do Ugandy. Widzę jak Bóg otwiera mi drzwi do misji prowadzonej przez wspaniałą młodą misjonarkę o imieniu Rhinnah - tu: https://www.facebook.com/rinnahinuganda , NAZINANGO.COM.

PPS. Bardzo dziękuję za każdą modlitwę kierowaną za mnie ze szczerą miłością. Są mi bardzo potrzebne i cenne!

Pozdrawiam serdecznie i błogosławię,
(Atwooki) Anna Magdalena Siemczuk.
miłość nie ma koloru, ani wieku, nie dzieli jej czas ani dystans…

10.09.2022 miałam cudowną przyjemność dzielenia się swoimi opowieściami z Ugandy w moim rodzinnym miasteczku w Kościele Ewangelicznych Chrześcijan w Łobzie (https://www.facebook.com/kechlobez). To był czas pełen błogosławieństw. Opowiadałam przez 3,5h :D, gdyż była to prezentacja bardziej szczegółowa. Wszyscy wytrwali do końca i jeszcze potem mieli czas na modlitwę za mnie, kilka słów odnośnie togo co zobaczyli i usłyszeli, uścisk. Cóż… nie ma to jak w domu!

😀

22.10.2022 byłam goszczona na “Kobiecej Sobocie” w Praskiej Arce w Warszawie (https://www.facebook.com/ARKA.PRAGA). Tym razem opowiadałam przez ok. 2h, a prezentacja była pod grono kobiece właśnie :). To też był piękny czas czysta przyjemność opowiadać o swoich przeżyciach misyjnych w Ugandzie i o przyszłych planach z UG związanych. Wala Jarosz, która z mężem Praską Arkę prowadzą, zawsze pięknie miejsce przygotowuje na Kobiece Soboty ale tym razem przeszła samą siebie jak dla mnie💓! Drobne dekoracyjne detale zebrały się na piękną i klimatyczną całość🤎… no i tak mnie urzekły, że wyszłam z częścią dekoracji🤣 (którą dostałam w prezencie💝!)…

😀

Za mną też spotkanie w Łobeskim LO, którego jestem absolwentką (z Bożego cudu!), gdzie dzieliłam się opowieściami misyjnymi z uczniami klas III i IV -28.10.2022, tu link: fbclid=IwAR1KIeLWiHwt0j_VssLbLM20gPqh_m-RDKJMaFSFk2SiZmAkfOEN733Ltfo

i w II Zborze KECH w Szczecinie (http://2kech.pl/), gdzie również publiką była młodzież -29.10.2022 :D.