Projekt 2022

“The story about a boy who became a gifted teacher”

Cześć :). Kto mnie zna, ten wie, że piszę. Wydałam dwa tomiki z wierszami póki co. Pod koniec czerwca wróciłam z Ugandy gdzie byłam na 2 miesięcznej misji (krótkiej ale intensywnej w działaniu). Tam poznałam super nauczyciela, i dzieci, którzy zainspirowali mnie do napisania małej książeczki-albumu. Centralną częścią tejże książeczki, którą chciałabym wydać, jest postać wspomnianego nauczyciela- Roberta, jego życie i to jak w ogóle stał się nauczycielem. Traktuje ona też o niełatwym życiu dzieci w części zachodniej Ugandy, w której się znalazłam, oraz nakreśla rolę misjonarza- kim on/ona właściwie jest. Chciałabym wydać książeczkę w j. angielskim (pójdą do Ugandy) i j. polskim, dla nas ogólne. W książeczce będą zdjęcia mojego autorstwa. Stąd zbiórka- bo potrzebuję wsparcia na ten cel :)-tu link:  https://zrzutka.pl/pmvx8h
PS. więcej o tym do poczytania jeszcze poniżej. Zapraszam :)...
QR code do mojej zbiórki
:D… uśmiecham się szeroko bo powstaje mi w sercu i głowie zupełnie nowy projekt, a właściwie już troszkę nawet dobiega końca. Jest on związany z moim pisaniem oczywiście, ale tym razem nie ma nic wspólnego z wierszami. 

Dwa miesiące, które spędziłam w Ugandzie może nie były jakieś szczególnie długim czasem misyjnym, ale poznałam wielu pięknych i bogatych wewnętrznie ludzi, w tym wyjątkowego nauczyciela, Roberta. Poznałam też troszkę bliżej lokalne dzieci i mogłam przyjrzeć się ich życiu codziennemu. Nie jest ono łatwe, tak jak nie łatwe było życie wujka, nauczyciela, brata Roberta... i o tym właśnie traktuje moja mała książeczka, o życiu Roberta i dzieci w części Ugandy, w której spędziłam maj i czerwiec tego roku (2022). Książeczka będzie w j. Angielskim ze skróconą wersją - dlaczego wyjaśni się przy spotkaniach ze mną, oraz j. Polskim rozszerzonym sporo. W sumie będzie to taka albumo-książeczka.

Cóż... powiedziawszy wstępnie kilka słów pożegnam się na teraz ;) zachęcając do wsparcia mojego projektu w modlitwie jak i dobrych myślach. Gdyby ktoś chciał się przyczynić pomocowo do opłaty wydania książeczek, a nie będzie to tanie ale za to piękne i bogate nie tylko w treść lecz i kolorowe zdjęcia, można dokonać darowizny... zapraszam do kontaktu:    aneczkaochnio@gmail.com     
Powyższe było pisane 20.07.2022.

Dziś mamy 06.10.2022 i projekt dobiegł ku końcowi :). Troszkę połowicznie, bo na ten moment wychodzi tylko wersja w j. angielskim, ale i na polską przyjdzie czas, choć raczej już w roku 2023; troszkę jest to związane z moim zasobem finansowym. Nie ma jednak nic straconego(!), może wersja polska będzie jeszcze bardziej rozbudowana i z extra opowieściami w zawartości :). 

Cieszę się niezmiernie, że ci, którzy czekają na tę małą albumo-książeczkę będą mogli ją dostać już w listopadzie! 

Ktoś wśród lokalnych znajomych powiedział mi, że jest nudna, ale to tylko jedna osoba ;). Koś inny napisał, że łzy się zakręciły jak przeczytał tę małą ale ważną zawartość (misjonarka). Ktoś jeszcze powiedział, że czytanie w Ugandzie wśród dzieci jest tak ubogie, że ta książeczka będzie dodatkową treścią, która przyczyni się do nauki/ćwiczenia czytania - kolejna misjonarka, która pracuje z dziećmi w Ugandzie... tak więc niech się niesie to dzieło ku dobru innym i ku zachęcie do nauki, do ufania Bogu, do podążania za marzeniami mimo trudów życia. Amen 
Bardzo dziękuję każdemu z WAS drodzy, którzyście zasiali finansowo w ten mój projekt! Błogosławię WAS. 
10.11.2022 :D - PROJEKT (wersji anglojęzycznej) ZAKOŃCZONY SUKCESEM!!!

Za wszystko chwała i dzięki przede wszystkim Bogu🙌🏼!

Albumo-książeczki (lub książeczko-albymy) są już ze mną😍! 
DZIĘKUJĘ KAŻDEMU, kto dołożył się finansowo do tego mojego projektu. Bez tej pomocy NIE byłoby możliwe wydanie ich❤️. 
DZIĘKUJĘ też bardzo osobom, które wolontaryjnie pomogły mi w sprawdzeniu i korekcie tekstu - misjonarze Anna & Bill Lockrem🥰.

W następnym tyg. wysyłam je do Ugandy, do nauczyciela i Uncle (Wujka) Roberta, którego niełatwa historia dorastania jest centralną częścią tej książeczki.

PS.
Polską wersję, rozszerzoną o kilka rozdziałów, będę dokańczać już po powrocie ze swojego drugiego wyjazdy misyjnego, czyli lato/jesień 2023 :).

luty 2023 – Uganda, okolice Kyenjojo

…Cudownie :D!!!

W lutym 2023 spotkałam się z Robertem, to był bardzo dobry czas :). Porozmawialiśmy o książeczce, o tym jak jej używa jako nauczyciel i prywatnie. Bardzo się z tego cieszę, gdyż widzę, że ten mały projekt nie poszedł na marne i pieniążki na to uzbierane z pomocą wielu zostały dobrze wykorzystane.

Dziękujemy – ja i Robert 😀 :D!!!